CS

Jeśli jedziemy w delegacje albo na wakacje musimy gdzieś spać. Studenci korzystają z Couchsurfingu. Wielu Polaków korzysta z tej wyszukiwarki. Ideą CS, aby ludzie sobie pomagali i bezpłatnie użyczali miejsca do spania. Jeśli tworzymy swój profil, zaznaczamy, kogo może gościć. Powinniśmy określić, ile osób możemy przyjąć. Czy mamy jakieś preferencje odnośnie płci albo wieku.

Możemy się nie zgodzić na przyjmowanie rodzin z dziećmi albo osób podróżujących ze zwierzętami. Osoba szukająca noclegu szuka hosta. Nikt nie ma obowiązku przyjmować gości. Zarówno guest jak i host wystawiają sobie nawzajem opinię. W projekcie CS nie chodzi tylko o nocleg. Można umówić się z kimś na piwo albo poprosić o pomoc w wyborze najważniejszych zabytków albo miejsca, w którym można dobrze zjeść. Wspólnie spędzony czas to szansa, aby się poznać.

Panuje zwyczaj, że przywozi się coś hostowi (gospodarz). Najlepiej, żeby to była rzecz związana z krajem, z którego się pochodzi (kartka, magnes). Chodzi o symboliczne podziękowanie za gościnę.


- autor artykułu